Technika sceniczna na imprezy

Technika sceniczna na imprezy

Większość zamawiających wyobraża sobie usługę Dj-a jako grającego z laptopa na stole restauracyjnym, z jakimś tam światełkiem i na jakiś tam głośnikach.

Oczywiście różne można znaleźć oferty w internecie...


Moja usługa do produkcja. Montaż sprzętu z próbami trwa nawet 4 godziny, wszystko jest zaplanowane i ustalone z klientem. Każdy element spójny z koncepcją i stylem imprezy czy wesela.


Profesjonalne nagłośnienie z "sub bassami", sterowane ruchome oświetlenie, różne Dj-ki dostosowane do rangi eventu.


Imprezę obsługuje czasami oprócz Dj-a kilka osób. Technika sceniczna, obsługa oświetlenia, wytwornic dymu. 


Dodatkowe atrakcje jak wytwornice ciężkiego dymu, baniek, napisy, ledony, fontanny zimnych ogni, fotobudki, oświetlenie dekoracyjne, elementy scenografii, ekrany, rzutniki i wiele innych elementów. Dziesiątki metrów kabli, przedłużaczy, przyłączy i agregaty.


Decydując się na usługę Dj-a muszą Państwo mieć sprecyzowane oczekiwania, musimy dopasować sprzęt do wielkości sali, stylu imprezy, akustyki.


Zapraszam do współpracy.

DJ WOJTEK i WSZYSTKO GRA

Technika sceniczna na imprezy

Atrakcje na wesele

Atrakcje na wesele


Dzisiejsze wesela obfitują w rożne atrakcje i niespodzianki przygotowane przez Państwa Młodych dla swoich Gości.Zawsze powtarzam, że bez tych "dodatków" można się obejść i tak będzie super zabawa ale jednocześnie, każde dodatkowe urozmaicenie będzie miłym akcentem, wzbogaci scenariusz wesela, doda mu rangi i na końcu fotograf i kamerzysta będzie miał więcej pola do popisu. 

Fotobudka na wesele 


Najbardziej popularną atrakcją na jaką decydują się Młodzi jest fotobudka o ciężki dym na pierwszy taniec. Obecnie większą popularnością cieszy się nowocześniejsza wersja fotobudki jaką jest Foto Lustro. Różni się tym, że można się w niej przeglądać przed wykonaniem zdjęcia, ma większe gabaryty, jest ciekawsza pod względem eststycznym, wzbudza większe zainteresowanie wśród Gości. Istnieje przekonanie, że ustawienie tej atrakcji powoduje, że Goście tłumnie udają się do miejsca gdzie jest ona ustawiona i parkiet jest pusty. Nic bardziej mylnego. Należy dokładnie poinformować Gości jaki będzie czas ekspozycji, że każdy zdąży zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, kolejno zapraszać Gości na przykład numerami stołów. Uważam, że ta atrakcja to fajny pomysł na urozmaicenie swojego wesela. Jeżeli dodatkowo ja prowadzę wesele a korzystają Państwo z mojego urządzenia to zawsze staram wykorzystać gadżety z fotobudki do przeprowadzenia zabawy z ich udziałem. Zawsze z tego wychodzi ciekawa i kolorowa forma dodatkowej zabawy.


Ciężki dym na pierwszy taniec lub inaczej "taniec w chmurach" to również bardzo częsta atrakcja. Tym razem polega ona na urozmaiceniu pierwszego tańca poprzez zastosowanie wytwornicy ciężkiego dymu.Posiadam nowoczesne urządzenie oparte na bazie suchego lodu dzięki temu nie włącza się czujki dymu w lokalu weselnym.Ciężki dym można dodatkowo okrasić fontannami zimnych ogni, które są przeznaczone do użytku wewnętrznego.

Iluzjonista na weselu 


Na wesele można zaprosić iluzjonistę, który wykona pokaz iluzji a następnie może podchodzić do stołów i przy nich "czarować" Państwa Gości różnymi sztuczkami.

Pokaz sztucznych ogni 


Niekiedy organizatorzy decydują się na pokaz sztucznych ogni. Jeżeli istnieje taka możliwość w obiekcie gdzie jest organizowane wesele, zaprasza się Gości wieczorem na zewnątrz lokalu na pokaz.Sugeruje żeby, pokaz przygotowała profesjonalna firma, która się takimi pokazami zajmuje. Tylko wtedy można być pewnym bezpiecznego pokazu, oraz będzie on zdecydowanie atrakcyjniejszy niż zakup gotowego zestawu za kilkaset złotych.


Napisy Love i Miłość to kolejne ciekawe rozwiązanie, które bardzo często spotykam na weselach. Są one w różnych stylach i wielkościach. Są napisy wykonane czcionką pisaną i drukowaną z ciepłą, zimną i ledową barwą światła. Bardzo często Goście wykonują sobie zdjęcia przy napisach.Posiadam bardzo duży wybór napisów Love i Miłość i zapraszam do mojej wypożyczalni.

Karykaturzysta 


Na wesele można zaprosić również karykaturzystę. Nie jest to jednak tania atrakcja biorąc pod uwagę ilość zaproszonych Gości. Tak naprawdę nie ma możliwości zrobienia karykatury każdemu z Gości.

Występ gwiazdy na weselu 


Wesele może również uatrakcyjnić występ zaproszonej gwiazdy. Wiąże się to jednak z bardzo wysokim kosztem honorarium w przypadku znanego artysty oraz zapewnieniem mu dodatkowych uwarunkowań sprzętowych. Oczywiście są artyści którzy występują z pół playbacku, bez zespołu i w takim przypadku koszty będą zdecydowanie niższe.

Barman na wesele 


Na wesele można zaprosić barmana, który będzie przygotowywał dla Gości drinki, oraz może przeprowadzić widowiskowy pokaz barmański. Kolorowe i zmyślne drinki cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród kobiet. 
Wymieniłem tylko niektóre atrakcje jakie spotyka się na weselach. Jeżeli będą Państwo zainteresowani atrakcjami na swoim weselu zapraszam do współpracy z moją firmą www.centrumuslugweselnych.pl. Jesteśmy największą firmą w Małopolsce oferująca atrakcje na wesele. 

Wojciech Wysowski

Atrakcje na weselne

Jak zorganizować swój ślub i wesele.

Jak zorganizować swój ślub i wesele.

Jak zorganizować swój ślub i wesele. Przez kilkanaście lat obserwowałem jak wygląda wesele od środka. Podczas rozmów z Młodymi dowiedziałem się jakie największe dylematy mają Państwo Młodzi podejmując decyzję o organizacji ślubu i wesela. Organizacja tego wyjątkowego dnia w życiu każdej osoby, która decyduje się zawrzeć związek małżeński bardzo często spędza sen z powiek. Wybór daty, miejsca, znalezienie zespołu, dj-a, fotografa, obsługi Foto, Video, projektu zaproszeń, florystki atrakcji na wesele, stylu wesela to tylko część problemów przed którą stają organizatorzy. Bardzo często pomagałem i doradzałem Państwu Młodym przy tych bardzo kluczowych decyzjach. Przez kilkanaście lat pracy w roli Dj-a i prowadzącego, poznałem większość lokali weselnych można powiedzieć, że nawet od "kuchni"... Wiem jakie są plusy i minusy poszczególnych sal, jaka jest obsługa, jakie jest jedzenie, jak działa klimatyzacja itp. Zasiadając przy jednym stole z fotografem czy kamerzystą poznałem ich sposób i warsztat pracy, terminowość i solidność. Za każdym razem montując sprzęt poznawałem firmy związane z dekoracją sal i florystki. Wspólnie z Parą Młodą ustalałem scenariusz wesela dopasowany do gustów i oczekiwań Nowożeńców. Szanowni Państwo Młodzi. Zapraszam Was do skorzystania z usługi Wedding Plannera czyli konsultanta ślubnego, który pomoże Wam zaplanować i zorganizować ten wyjątkowy dzień na miarę Waszych oczekiwań, budżetu i marzeń. Zaoszczędzicie czas, wyeliminujecie możliwość popełnienia błędu przy wyborze podwykonawcy. Na takim rozwiązaniu skorzysta również Wasze zdrowie a towarzyszący organizacji ślubu i wesela, oraz jego przebiegu stres i nerwy ograniczycie do minimum. Zaufajcie doświadczeniu. Usługa Wedding Plannera nie jest droga, bardzo często wynajęcie konsultanta zwraca się zaraz po podjęciu decyzji żeby powierzyć kompleksową organizacje osobie, która na codzień zajmuje się tą tematyką. Nic nie narzuca, spełnia Wasze oczekiwania i marzenia, jest stroną doradczą, a Wy na samym weselu będziecie mogli już tylko bawić się do białego rana i zadbać o swoich Gości. Zapraszam na stronę mojej firmy, która kompleksowo organizuje wesela od A do Z. www.centrumuslugweselnych.pl.

Jak zorganizować swój ślub i wesele

Zabawy na wesele

Zabawy na wesele

Zabawy na wesele...Postaram się podzielić z Państwem moimi spostrzeżeniami dotyczącymi zabaw i konkursów, które przeprowadzam na weselu.Zacznę od tego, że żadna zabawa nie może urazić żadnego z Gości, nie może wystawić nikogo na pośmiewisko. Wszystkie prowadzone aktywności z uczestnikami wesela przeprowadzam z klasą, na poziomie i z poczuciem humoru. Nie robię tandetnych wiejskich zabaw typu jajko przez nogawkę, czy pompowanie przez ciotkę pupą balonów pompką do materaca.Zabawy i konkursy muszą być przemyślane, ustalone z Młodą Parą, odpowiadające ich gustom i oczekiwaniom. Państwo Młodzi muszą na swoim weselu czuć się pewnie i swobodnie. Nic na siłę! Jeżeli ktoś nie lubi być w centrum uwagi, stresuje go bycie na środku należy zabawy ograniczyć do minimum. Zabawy weselne podzieliłbym na te indywidualne gdzie Młodzi są na środku i w centrum uwagi (test zgodności), na takie gdzie zasiadają w jury a "produkują" się Goście, oraz te gdzie bawią się wszyscy bez przerywania zabawy tanecznej( pociąg). Ja staram się dobierać zabawy i konkursy do stylu wesela, nie robić zabaw "oklepanych" (krzesełka) na każdym weselu atrakcji. Bardzo często wymyślam z nowożeńcami oryginalne zabawy, związane z ich pracą, hobby lub motywem przewodnim uroczystości. Do zabaw warto wykorzystać różne gadżety i akcesoria, które fajnie się później prezentują na zdjęciach i filmie z wesela, dodają kolorytu i są ciekawe.Bardzo fajnym rozwiązaniem są takie, w których bierze udział większość Gości są to zabawy integracyjne i taneczne. Zawsze staram się je zorganizować po posiłkach, żeby nie przerywać bloków muzycznych pomiędzy daniami.W tym czasie prowadzę wesele w aktywny sposób, mając cały czas kontakt z bawiącymi się na parkiecie Gośćmi.Zabawy muszą być ciekawe i angażować do nich wszystkich Gości. Osoby nie biorące bezpośrednio w zabawie udziału powinny w nich uczestniczyć nawet w roli kibiców, żywiołowo reagować na to co się dzieje na środku. Idealnym rozwiązaniem są tutaj zabawy integracyjne z podziałem Gości na grupy.Zabawy taneczne typu Belgijka, Polonez, którym można rozpocząć wesele po pierwszym tańcu bardzo fajnie integrują Gości.Jestem zdania, że na każdym weselu należy zorganizować jakieś aktywności dla Gości. Ma być wesoło jak na wesele przystało. Nie opisuje tutaj ze szczegółami zabaw i konkursów, jeżeli będą Państwo zainteresowani współpracą ze mną na spotkaniu dokładnie wytłumaczę Państwu ich reguły i wspólnie dopasujemy zabawy do Państwa oczekiwań.  

Zabawy na wesele


Wojciech Wysowski

Jaka muzyka na wesele

Jaka muzyka na wesele?

To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań przez Państwa Młodych oprócz pytania o cenę...
Różne są szkoły wśród moich kolegów DJ-ów. Ja wyznaje zasadę, że na weselu można zagrać naprawdę wszystko. Oczywiście z pominięciem piosenek zawierających wulgaryzmy, obrażających jakąkolwiek grupę społeczną. Przez kilkanaście lat mojej pracy w roli Dj-a nigdy nie powiedziałem "tego się nie gra". Ja jestem od tego, żeby grać to czego oczekują Państwo Młodzi i ich Goście. Zawsze proszę o przygotowanie białej i czarnej listy piosenek. Utworów które lubią Młodzi, ich rodzice i znajomi. Nie oczekuje oczywiście listy trzystu propozycji. To ma być taka mała ściąga dla mnie, żeby poznać gust muzyczny i styl w jakim mam się poruszać. Uważam, że na weselu jest taka różnorodność wśród zaproszonych osób, że trzeba zagrać i dotrzeć z muzyką do każdego. Generalnie "szkielet" wesela to największe przeboje z lat 70',80',90' tych, nowości radiowe, latino, rock, pop i oczywiście disco polo jeżeli nie ma zakazu grania tego gatunku. Osobiście doskonale radzę sobie bez disco polo ale jeżeli są Goście, którzy chcieliby zatańczyć do "Zenka" to dlaczego tego nie zagrać... Wesele to około 12 godzin oprawy muzycznej. Zakładając, że średnio piosenka trwa trzy minuty mogę zagrać około 240 utworów. U mnie nie ma przerw, gram od momentu kiedy pojawiają się Państwo Młodzi aż do momentu kiedy powiedzą "Wojtek kończymy powoli".W przerwach pomiędzy posiłkami prezentuje spokojną muzykę, "wolniaczki". Do obiadu można również zaproponować klasykę, delikatny jazz bar, chili out. To ciekawe rozwiązanie, które bardzo często polecam Państwu Młodym. Na weselu jestem trochę jak "grająca szafa". Zawsze na początku informuje, że jestem do Państwa dyspozycji, można zamawiać piosenki, dedykacje i życzenia. Zawsze staram się spełnić każdą prośbę muzyczną. To ja mam być dyspozycyjny dla Gości a nie na odwrót. Gram piosenki znane i lubiane, utwory polskie, angielskie, włoskie, francuskie,hiszpańskie. Szybkie i wolne. Nigdy nie powtarzam tych samych piosenek, chyba że jest wyraźna prośba od bawiących się uczestników imprezy. Nie "pale" piosenek na dzień dobry. Buduję sobie układ, scenariusz prezentowanych piosenek na całe wesele. Wszystko musi być zagrane w odpowiednim czasie. Trzeba patrzeć na to co dzieje się na parkiecie i dostosować się do tego przy czym ludzie chcą się bawić. Trzeba zagrać i dla starszych i dla młodszych, dopasować repertuar do upodobań Gości. Czasami jest więcej disco polo, czasami rocka czy latino. Nigdy jednak nie opieram się na jednym gatunku muzycznym. Przez kilkanaście lat prowadzenia imprez, wesel nabrałem bardzo dużego doświadczenia. Muzyka to moja pasja, przy prezentacji muzyki dużo zawdzięczam też mojemu radiowemu doświadczeniu. Myślę, że największym moim atutem jako DJ - a jest właśnie trafienie w gusta i dopasowane muzyki pod uczestników. Czasami zdarza się, że jestem na weselu na którym pierwszy raz jest dj. Część Gości podchodzi na początku do tego sceptycznie, ale z czasem są zachwyceni i mówią, że już nigdy nie chcieli by na weselu zespołu. Myślę, że "robię różnice" chociaż są fajne i profesjonalne zespoły, które mogę z czystym sumieniem polecić. Pisałem o tym w jednym ze wcześniejszych wpisów na blogu. Czasami dominują piosenki szybkie czasami wolniejsze nie ma na to reguły. Pod koniec wesela kiedy zostają już raczej młodsi Goście można zagrać już bardziej nowocześnie. Są oczywiście Pary Młode, które od razu proszą o taką muzykę i ja się dostosuje do tego ale uważam, że wesele to impreza dla wszystkich zaproszonych Gości. Każde wesela z czasem się rozkręca... Z każdą godziną Goście są coraz bardziej "odważni" i roztańczeni. Dla mnie ważnym punktem przy doborze piosenek są takie momenty jak wejście Pary Młodej na sale, tort, podziękowania dla rodziców czy ocepiny. Zawsze dobieram utwory, które podnoszą rangę, dodają nastroju i kolorytu tych wydarzeń. Przykładowo zamiast tradycyjnego "Marszu Mendelsona" na wejście Pary Młodej można zagrać motyw z "Gwiezdnych wojen" a na podziękowanie dla rodziców zamiast "Cudownych rodziców mam", "Simply the Best"... Proszę mi wierzyć każde wesele jest inne, różne oczekiwania i gusty muzyczne. Rolą Dj-a jest się dostosować do upodobań i oczekiwań Młodych i ich Gości. Z drugiej strony Państwo Młodzi muszą nam zaufać decydując się na wybór Dj-a na swoje wesele. Musi być "chemia" między jedną a drugą stroną. Muzyka na weselu to bardzo ważny czynnik, który decyduje o ogólnej ocenie wesela przez Gości. Dlatego Młodzi powinni się dokładnie zastanowić dając nam wytyczne co do propozycji repertuaru, uwzględniając przy tym gusta zaproszonych przez siebie Gości. Muzyka na wesele czy każdą inną imprezę to kolejny temat rzeka. Po zagraniu setek imprez, wesel, imprez plenerowych mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć Państwu, że zawsze "daje rade" z doborem proponowanego repertuaru a "parkiet" jest pełny i roztańczony. Jak Państwo zauważyli nie wymieniam tutaj praktycznie żadnych wykonawców czy utworów bo tak jak napisałem wcześniej o gustach się nie dyskutuje. Jedni chcą "Zenka" a inni "latino". Trzeba słuchać, obserwować parkiet, mieć plan i wyczucie co kiedy i dla kogo. Profesjonalne poprowadzenie wesela to sztuka. Może ktoś się teraz uśmiechnie o pomyśli "co on pisze" . Ja jednak Szanowni Państwo pozostanę przy swoim bo bywając na różnych weselach jadąc np. z fotobudką na dwie, trzy godziny widziałem już różnych "artystów"... Zapraszam na spotkanie do mojego biura w Krakowie lub kontakt telefoniczny podczas którego udzielę Państwu obszernych informacji odpowiadając na każde pytania związane z organizacją i poprowadzeniem imprezy czy wesela. Z muzycznym pozdrowieniem i do zobaczenia na parkiecie 🙂 

Wojciech Wysowski

Jaka piosenka na pierwszy taniec

Jaka piosenka na pierwszy taniec?

Bardzo często spotykam się z tym pytaniem, podczas rozmów z Parą Młodą. Jaki utwór wybrać?, jak zatańczyć?, czy pójść do szkoły tańca? To są pytania, które nurtują Państwa Młodych. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama. Wybierzcie sobie piosenkę, która dobrze się Wam kojarzy, która jest Wam bliska. Ten utwór zapamiętacie do końca życia... Oczywiście jak we wszystkim co jest związane z branżą weselną tutaj też panuje moda. Moda na przeboje na pierwszy taniec. Kilka lat temu bardzo często Młodzi wybierali utwór Paulli " Od dziś" albo Ed Sheeran "Perfect", teraz króluje Sobel i jego "Wyglądasz tak pięknie". Czy piosenka na pierwszy taniec musi być "wolniaczkiem"? Oczywiście, że nie ale taki utwór najłatwiej zatańczyć, czyli popularne dwa na jeden. I właśnie najczęściej na taki wybór decydują się nowożeńcy. Czasami Państwo Młodzi łączą ze sobą dwie piosenki wolną i szybką przygotowując do tego układ taneczny. To dobre i zaskakujące rozwiązanie dla Gości ale trzeba mu poświęcić trochę czasu na lekcjach tańca. Każdej parze powtarzam, że jeżeli nie czują "bluesa" w tańcu to lepiej nie ryzykować... Wesele ma być zabawą, również dla Was i niema sensu się dodatkowo denerwować. Nieraz widziałem Pary, które po pierwszej "wpadce" traciły rytm i pierwszy taniec był dla nich katorgą. W takiej sytuacji naprawdę lepiej wybrać wolny numer i zatańczyć go jak na normalnej imprezie. "Ciężki dym na pierwszy taniec" zwany też "tańcem w chmurach" Obecnie bardzo często pierwszemu tańcu towarzyszy efekt ciężkiego dymu. Ta atrakcja ma za zadanie go uatrakcyjnić, dodać piękna temu nieodłącznemu wydarzeniu na każdym weselu. Niekiedy Młodzi proszą żeby dymu było po szyję 🙂, żeby ukryć niedoskonałości tańca, ale proszę mi wierzyć nie oto w tym chodzi. Efekt ciężkiego dymu można okrasić fontannami zimnych ogni i konfetti to naprawdę ciekawe rozwiązanie a dobry fotograf potrafi z tego zrobić zdjęcie jak dzieło sztuki. Czas na wykonanie pierwszego tańca zależy nie tylko od długości piosenki ale tego ile czasu Młodzi chcą być w centrum uwagi. Utwór można skrócić lub zaprosić do tańca Gości w trakcie piosenki. Bardzo ważna podczas realizacji tego wydarzenia jest rola świateł scenicznych. Profesjonalny zespół czy Dj pomogą dobrać odpowiednie oświetlenie i jego kolorystykę. Tak naprawdę temat pierwszego tańca to temat rzeka więc nie będę się rozpisywać. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam do kontaktu. Podsumowując doradzam wybrać piosenkę bliską waszemu sercu, nie koniecznie znaną i lubianą, podejść do tego na pełnym luzie i zatańczyć jak najlepiej się potrafi bez cudowania...

DJ czy ZESPÓŁ na wesele ? Oto to jest pytanie

DJ czy ZESPÓŁ na wesele ?

Szanowni Państwo Młodzi Postanowiłem na mojej stronie, uruchomić blog na którym będę się dzielił z Wami moim doświadczeniem i radami związanymi z organizacją, przygotowaniem i realizacją wesela. Jako pierwszy temat wybrałem to co mi najbliższe czyli obsługa muzyczna. Często spotykam się z dylematem Państwa Młodych przed którym stają decydując się na organizację tego wyjątkowego dnia w ich życiu. DJ czy ZESPÓŁ na wesele ? Oto jest pytanie... Pomimo, że od kilkunastu lat pełnię funkcje Dj-a podejdę do tego tematu bardzo obiektywnie. W mojej pracy jako DJ niejednokrotnie spotkałem się na jednej scenie z niejednym zespołem weselnym, gdzie wspólnie dbaliśmy o oprawę muzyczną. Prowadząc również firmę która kompleksowo organizuje wesela www.centrumuslugweselnych.pl spotykam się jadąc z atrakcjami na wesele (ciężki dym, FotoLustro) z weselnymi zespołami. Myślę więc, że mogę w tym temacie zabrać głos... Zespoły weselne podzielił bym na kilka kategorii. Zespoły, kapele i orkiestry. Większość tych wykonawców przedstawia się jako zespół na wesele. Jednak moim zdaniem różnica pomiędzy nimi jest zasadnicza. Zespół na wesele. Dla mnie zespół to profesjonalni muzycy, grający w stu procentach na żywo, z pełnym instrumentarium, żywą perkusją, basem, gitarami, saksofonem i wokalem damskim i męskim. Zespoły prezentują wysoki poziom artystyczny, grają muzykę ambitną, światowe i polskie przeboje, dość sporadycznie tak popularne na polskich weselach disco polo, muzykę biesiadną czy góralskie szlagiery. Orkiestra na wesele. Drugim typem weselnego "zespołu" są weselne orkiestry . To dość często dwu trzy osobowe składy, z automatyczną perkusją i dominującymi klawiszami na których w dzisiejszych czasach i technice można zmieścić każdy instrument. Za wokal odpowiedzialna z reguły jest jedna osoba a dominującą muzyką disco polo. Trzecią kategorie stanowią weselne kapele. To wykonawcy bardzo często grający wszystko na na "góralską nutę". Bardzo często na takich artystów decydują się Pary, które organizują wesele w stylu góralskim, rustykalnym, ale nie stanowi to reguły. Pracując na weselach jako DJ grałem z każdym z tych trzech "zespołów" a będąc na weselu z atrakcjami nie jednych widziałem w akcji. Nie można oczywiście wszystkich wrzucić do jednego worka ale w większości są to wykonawcy z dość ograniczonym repertuarem (około 300 opracowanych piosenek). Walory wokalne i opanowanie języka angielskiego przez wokalistów również pozostawia wiele do życzenia. Poziom muzyczny przemawia za zespołami chociaż różnie z tym bywa. W Polsce panuje przekonanie, że zespoły nie wylewają za kołnierz... Muszę się z tym zgodzić chociaż profesjonalni wykonawcy trzymają fason do białego rana. Od kilku lat naprawdę widać poprawę w tym temacie. Jeżeli chodzi o nas DJ-ów to różnie to wygląda pod względem artystycznym i technicznym. Generalnie Dj-e mają więcej oświetlenia od zespołów, przeprowadzają ciekawsze zabawy, bardziej na poziomie i z klasą. No ale o gustach się przecież nie rozmawia. My mamy większy repertuar bo możemy zagrać naprawdę wszystko, spełnić każde życzenie Gości chociaż niektórzy moi koledzy po fachu mówią, że "tego się nie gra".

DJ czy ZESPÓŁ na wesele ? Oto to jest pytanie

DJ czy ZESPÓŁ na wesele ?

Ja uważam że na weselu można zagrać naprawdę wszystko. Każdy gatunek muzyki jest do zaprezentowania należy tylko umiejętnie to dopasować do oczekiwań "Młodych" i ich Gości. Kolejne pytanie, które zadają sobie Młodzi to "ile kosztuje zespół na wesele?" Panuje przekonanie, że droższe są zespoły od DJ-ów i trudno się z tym nie zgodzić. Chociaż reguły tutaj też nie ma. Dobry profesjonalny zespół musi kosztować. Stawki rzędu 10 000 - 15 000 zł nie powinny dziwić. Za jakość się płaci. Generalnie zespoły, kapele i orkiestry to honoraria rzędu 7 000,00 - 8 000 00 zł Oczywiście można zamówić jednoosobowy "zespół" za kilkaset złotych w postaci Pana Zenka (nie mylić z Martyniukiem 🙂...) ale na miejscu Par Młodych aż tak to bym nie ryzykował... Oczywiście można zaprosić na wesele znane zespoły z gatunku disco polo jako muzyczna atrakcja i niespodzianka. Tutaj stawki są już ustalane indywidualne ale trzeba się liczyć z kwotami rzędu nawet ponad 20 000,00 zł Ile kosztuje dj na wesele? Stawki za Dj-a też są różne i wąchają się od 3 000,00 do 8 000,00 zł. Wszystko zależy od oczekiwań, zastosowanego sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego, stołu wesela i innych atrakcji. Podsumowując są zespoły przy których naprawdę nie miałem co robić bo dawały one radę, ale dość często było tak, że Goście prosili żebym już grał bo mają już dość "rzępolenia" i fałszowania zespołu... Państwo Młodzi dobierają sobie wykonawców pod względem swoich upodobań, stylu wesela i niech tak zostanie. Co lepsze? Dj czy zespół? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na weselach w miastach dominują Dj - e poza miastami zespoły. Ja miałem kilkukrotnie usłyszeć od Gości którzy nigdy nie byli na weselu z dj - em , że jeszcze nigdy tak fajnie się nie wybawili na weselu, że zagrałem wszystko i dla starszych i dla młodszych. I tak powinno być. W końcu muzyka łagodzi obyczaje i tego się trzymajmy. Wszystkim moim kolegom "muzykom" życzę samych sukcesów a Państwu Młodym dobrze przemyślanych wyborów.